Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » POSOF ŞANTİYE ALANINA DÖNÜŞTÜ; HERKES BAŞKANI KONUŞUYOR

POSOF ŞANTİYE ALANINA DÖNÜŞTÜ; HERKES BAŞKANI KONUŞUYOR

 Fotoğraf

[18:16, 21.08.2022] Memet Avşar: Haberi hazırlıyorum da konut sayısı ne kadardı yarın sabah ta çıkacak
[19:22, 21.08.2022] Memet Avşar: POSOF ŞANTİYE ALANINA DÖNÜŞTÜ; HERKES BAŞKANI KONUŞUYOR

Yaz aylarında ilçeyi adeta şantiye’ye çeviren Ardahan ‘ın Posof Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Doğalgaz çalışmalarının star aldığı ilçede alt yapı çalışmaları kış gelmeden tamamlanması hedefleniyor. Ülkemizin Kuzeydoğusundaki bu küçük ve şirin ilçede devletin ve belediyenin hizmetleri parmakla gösterilirken ,  belediye başkanı Cahit Ulgar  vatandaşların göstermiş oldukları ilgi ve sabırdan dolayı teşekkür etti.

Mehmet Avşar/ SABAH

İlçenin tüm mahallelerinde başlatılan park, peyzaj ve asfaltlama çalışmalarının kış gelmeden mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağını aktaran Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, SABAH ‘a konuştu, Ulgar,” Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay’ın da belirttiği üzere ilimiz ve dolayısıyla ilçemiz keşfedildiğinde insanlar buralarda yer bulamayacaklar, dünyanın en güzel köşesinde yaşıyoruz. İlçemiz nüfus bakımında ülkemizin en küçük ilçelerinde biri olabilir ancak küçük olan ilçemizin cürmü büyüktür. Buradan Kafkaslar’a ve dünyaya açılan önemli bir sınır kapısına sahibiz. Dünyanın her yerinde Posof ismi geçiyor yerli ve yabancı turistlerle bize geldiklerinde en iyi hizmetleri görüyorlar ve çok mutlu bir şekilde ayrılıyorlar. İlçemizin tabiat güzellikleri dilere destan dolayısıyla turizm potansiyeli çok yüksektir.

Burada ilçemiz için hükümet nezdinde girişimlerde bulunan Sayın vekilimiz Orhan Atalay’a teşekkür ediyorum. TOKİ aracılığıyla yapılan 130 adet sosyal konut ilçemizin barınma ihtiyacını tamamıyla karşılamıştır. Belediyemizin imkanları dahilinde ilçemizde bulunan Posof yüksek okulu öğrencilerin barınmalarını yaptırmış olduğumuz iki adet yurt ile tamamıyla çözmüş bulunmaktayız.
Yine milletvekilimiz Atalay’ın hükümetimizin destekleri ile ilçemize son derece modern bir hastane ve bir de modern PTT binası geçen yıl hizmete girerek halkımızın teveccühüne masar olmuştur.

Bize soruyorlar ‘bu küçük ilçenin o kadar imkanı var mı ki  bu kadar büyük hizmetler yapıyorsunuz ‘ evet ilçemiz küçük iller bankasında aldığımız payda dolayısıyla ona göre azdır. Ancak biz kişisel ilişkilerimizi kullanarak gerek yurtdışındaki buradan göç eden hemşerilerimiz olsun, gerekse batıda yaşayan hemşerilerimiz olsun, biz yanlarına proje ile gitiğimizde bizi geri çevirmiyorlar, desteklerinden dolayı onlara da  teşekkür ediyorum. “ dedi.

YAPILAN HİZMETLERİN HADDİ VAR HESABI YOK

Posof ‘da belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda  19 Mayıs kutlamalarını her yıl büyük bir coşkuyla yapıldığı mesire alanında 85 adet kamelya 1 adet oyun grubu 8 adet fitnıs aleti konulurken, bölgeye sosyal tesislerin yanı sıra tatilciler için 8 adet de Bunglov ev tam donanımlı olarak hizmete sunulmuş,

İlçe merkezinde altı işyeri olmak üzere yapımı devam eden ilçenin en büyük camisi belediyenin öncülüğünde yapımı devam ediyor. Bunun yanı sıra ilçeye doğalgaz verilmesi için çalışmaların sürdüğünü, gerekli altyapının ise sağlandığını belirten Başkan Ulgar, “ Avrupa Ukrayna- Rusya savaşı nedeniyle doğalgaz konusunda kara kara düşünürken Türkiye ‘nin en küçük ilçesi doğalgzla ısınacak.  Bu devrim niteliğinde bir olaydır. Bu konuda startımızı verdik. Bu yıl gördünüz gibi Posof şantiye alanına dönüşmüş durumda. İlçeyi adeta sil baştan yeniden onarıyoruz. Bunu yaparkende halkımızın göstermiş olduğu anlayış ve sabır taktire şayandır. Bu yüzden bu güzide millete ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu hizmetlerin onlar için yapıldığının farkındalar. Her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. “ diye konuştu.

POSOF HALKINDAN BAŞKAN ULGAR ‘A TEŞKKÜR

Posoflular ise,” Posof hiç bir zaman böyle bir hizmet görmedi. Belediye başkanı Cahit bey göçü tersine çevirmek için yaptığı çalışmalar ve bu ulvi hizmetler tarihe geçecektir.  Hükümetimizle uyumlu bir şekilde çalışıyor ve imkansızı başarıyor. Gerek altyapı çalışmaları olsun, gerek ilçemizde işsizliği bitirmek için yapmış olduğu çalışmalar neticesinde fabrika binasının yeniden faaliyete geçmesi için batıdaki tekstilcilerle görüşmesi ve bu çalışmaları yaparken gecesini gündüzüne katması bizim için çok önemli bir değerdir.  Biz başkanımızdan razıyız Allah ondan razı olsun” dediler


17:13, 22.08.2022

Haber Fotoğrafları


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500