Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Ardahanlı dan Kışın vergi ve Ssk alınmasın

Ardahanlı dan Kışın vergi ve Ssk alınmasınArdahanlının son günlerde dayanılmaz hava soğukluklarına karşı Hükümet'ten bir  isteği var. Bu konuda bir beklenti içerisine girdiğini görüyoruz.

Beklenti şu;  Devlet Ardahan için özel bir proje geliştirmeli ve Ardahanlı esnaf ve iş adamlarında hayatın felç olduğu kış aylarında ( üç, dört ) vergi ve Sgk primlerine yönelik kolaylık getirsin
. Yada almasın.

Ardahanlının öne sürdüğü öneri hükümet kanadında nasıl bir tepki görür bilinmez ama  eksi kırklarda ki soğukla başa çıkmaya ve ayakta durmaya çalışan Ardahanlı için ciddi bir öneri olarak ortada durduğu kesin.
Her gün göçler yoluyla kan kaybeden Ardahan ili ve ilçeleri  yakın zamanda hem il vasfını hemde ilçe vasfını  kaybedeceklerini düşünmek abartı olmaz.
Zira memleketin kuzey Doğu'sunda önemli konuma sahip Ardahan ili adeta unutulmuş ve iklimin sert silesini yemiş yerinde oturmuş ama sürekli de aldığı darbe nedeniyle kan kaybetmekte.

Iklime rağmen Ardahan'da çok güzel başarıların elde edileceğine eminim. Yeter ki Ardahan bir İzmir iliyle, bir Bursa iliyle kıyaslanmasın. Onların artıları göz önüne getirilerek  Ardahan'ın eksileriyle denk hale getirilsin. Gör o zaman Ardahan'ın gözle görülmeyen artıları nasıl gün yüzüne çıkar.

Türkiye'nin kırık ayağı bir iyileşmeye görsün gör o zaman Türkiye nasıl şaha kalkar.  Bir Ardahan'da üç ay vergi ve Ssk alınmasa ülke ekonomisi milim etkilenmez. Ancak başta Türkiye olmak üzere Ardahan'ın hayatı kurtulacak.
Unutulmamalıdır ki bir mıh bir nalı bir nal bir atı bir at bir ülkeyi kurtarır.  


DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500