Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » ÇİTÇİ İSMAİL'İN VEKİL OLDUĞU GÜN

ÇİTÇİ İSMAİL'İN VEKİL OLDUĞU GÜN

Hani şair demiş ya ‘’bilmem ki ağlasam mı gülsem mi’’ diye , valla ne diyeyim ağlanacak halimize güler olduk geleceğimizi çaldılar utanmadan sıkılmadan.

Çok sahipsiz memleket gördüm  ama böylesini hiç görmedim desem yeridir. Halk sesini duyuramıyor Ankara’ya, Ankara sağır Ankara dilsiz, zira halka kendi adayını bile seçme şansı tanınmıyor. Biz size seçenek sunacağız siz onlara oy vermek zorundasınız. Demokrasimiz bu durumda. Vatandaş x partisine oy vermek istiyor lakin x partisinin göstermiş olduğu adayı tanımıyor. Zira yılar önce ailesi Ardahan’ı beğenmeyip (veya kendisi) çekip başka yere göç etmiş. Ancak başka yerde seçime giremeyeceğini de anlayınca Ardahan’ın başına bela olurlar hep. Yoksa Ardahan’a hizmet etmek değildir asıl amaçları, kendi egolarını tatmin etmektir. Halkımız bunlar için  ‘çantacılar’ tabirini kullanır.
Bu çantacılar, her seçim dönemi alırlar ellerine çantalarını istemeye istemeye düşerler Ardahan’ın yollarına. Eee nede olsa işin için vekil olmak var. Ardahan’ı sevmesellerde koltuk sevdası adamı yollara düşürür işte böyle. Yine seçim var, yine çantacılar Ardahan’da dolaşıyor.  Bizden öncekiler o olgunluğa erişemediler, bizlerde erişemedik, inşallah çocuklarımız o olgunluğa erişirler kendi kendini yönetme başarısını elde ederler. Mesela çiftçi ismail bir gün nasırlı elleriyle milletvekilim olacak. O bir yanda tarla koşarken, bir yanda da Ankara’da Ardahan’ı savunacak, yani bizim içimizden biri bir gün vekilimiz olacaktır. İşte o gün Ardahan geleceğe ümitle bakabilecektir.
O gün kör kuyulara atılan halkımız artık gökyüzünün kuyu ağzı kadar olmadığını görecektir. Çitçi İsmail nasırlı ellerini uzatacak halkına, ol kör kuyuda çıkartacak halkını. Böylelikle küresel kapitalizmin kalesinden biri daha düşmüş olcaktır.
Bir gün, Nazım’ın dediği gibi mezarlığın alt başında traktörlerle türkü söyleyerek geçecek çiftçiler.  Yinede dediği gibi
Topraktan öğrenip, kitapsız bilendir,
Hoca Nasreddin gibi ağlayan
Bayburtlu Zihni gibi gülendir.
Ferhad'dır, Kerem'dir,
ve Keloğlan'dır.
Yol görünür onun garip serine,
analar, babalar umudu keser.
kahbe felek ona eder oyunu.
Çarşambayı sel alır,
bir yâr sever, el alır,

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500