Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » HANAK İLÇESİNE MODERN HAYVAN PAZARI YAPILIYOR

HANAK İLÇESİNE MODERN HAYVAN PAZARI YAPILIYOR

HANAK İLÇESİNE MODERN HAYVAN PAZARI
Ardahan’ın Hanak ilçesinde belediye tarafında yapımına başlanılan modern hayvan pazarı ilçenin ihtiyacını karşılayacak şekilde en ince ayrıntısına kadar hesap edilerek, tüm detaylar da  göz önünde bulundurularak kışın bile çalışmalar sürüyor.

Bir yanında Hanak çayı, diğer yanında belediye mezbaha nesi  ve verimli otlaklarla çevrili alanda inşası devam eden hayvan pazarı hayvancılıkla geçimini sürdüren yöre halkının önemli bir sorununu çözeceğini kaydeden Belediye Başkanı  Ayhan Büyükkaya, ‘’ Daha önce ki hayvan pazarımız çok atıl durumdaydı. Çiftçilerimizin hayvanlarını pazarlayacakları bir ortamı oluşturmuyordu. Çok çileler çekiyordular. Baga yerlerinden tutun, hayvan gübresinin sistemli bir şekilde dışarıya atılacağı  son teknolojik alt yapıyla çok güzel modern bir hayvan pazarını ilçemize kazandırmanın gönül rahatlığı içerisindeyiz. İlçe veterinerlerimizde hayvan girişlerinde sağlık taraması yapacakları ortamlarda geliştireceğiz. Böylece salgın hastalıkların da kontrol  altına alacağımıza inanıyoruz. Kısacası hayvan pazarımız, bölgede  Ardahan hayvan pazarından sonraki en modern hayvan pazarı olacak.’’ Şeklinde konuştu.

Haftada iki gün kurulacak olan hayvan pazarı (Çarşamba ve Cuma) bin  beşyüz civarında büyük baş hayvan, beş bin civarında ise küçük baş hayvan barındırabilecek.

HANAK ÇAYINA  YÜRÜYÜŞ YOLU BOYUNCA  SIRALI KAMELYALAR VE  SPOR ALETLERİ EŞLİK EDİYOR
Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkayanın  bir diğer önemli projesi ise Hanak çayı ıslah çalışmalarına hız vermesidir. Çayın her iki yakası büyük kayalarla dönenilerek toprak erozyonun önüne geçilmiş. Çay boyunca yapılan yürüyüş yolu projesi, henüz bitmesine rağmen  Hanak ovasında bir inci gerdanlık gibi süslüyor.  Zira etrafında yerli yerine oturtulmuş kamelyalar, spor aletleri yürüyüş yolu boyunca boncuk gibi dizilmeleri ayrı bir güzelik  katmaktadır. Hanak kent merkezinden atalar mahallesine kadar yapılan bu proje Hanak ilçesinin turizmine de önemli ölçüde katkı sağlanacağına kesin gözle bakılıyor.
HABER; MEMET AVŞAR- ARDAHAN
DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500