Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Ardahan’da ki 1 Mayıs kutlamalarında İsrail ‘in Gazze işgali kınandı

Ardahan’da ki 1 Mayıs kutlamalarında İsrail ‘in Gazze işgali kınandı

 Fotoğraf


Ardahan’da ki 1 Mayıs kutlamalarında İsrail ‘in Gazze işgali kınandı

Ardahan'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla, bazı sendika ve sivil toplum örgütü üyeleri  Milli Egemenlik Parkı ‘nda bir araya geldi.

Mehmet Avşar

HAK-İŞ Ardahan İl temsilcisi Serhat Yıldız ve sendika üyeleri, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak taleplerini dile getirdi. Diğer sivil toplum kuruluşları ve sendika üyeleri de aynı bölgede kutlama yaptı.

HAK-İŞ olarak, Filistin topraklarında akan kanın ve katliamların durdurulmasını dünya kamuoyundan isteyen HAK-İŞ Ardahan İl temsilcisi Serhat Yıldız,  "76 yıldır Siyonist İsrail'in Filistin topraklarında yaptığı katliam, işgal ve zulmü tüm dünyaya haykırmak ve yaşanan zulümlerin sona ermesi için uluslararası topluma çağrıda bulunmak için alanlardayız. Hak-İş olarak Siyonist İsrail ve katil Netenyahu'nun uluslararası hukuk önünde en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Soykırıma karşı sessiz kalan Avrupa birliği, ABD ve onun kuklalarını nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Başta İslam İşbirliği teşkilatı olmak üzere, Arap Birliği ve pek çok sözde İslam ülkesini yeterli tepki ve destek vermedikleri için kınıyoruz. Yazıklar olsun onlara diyoruz. Uluslararası toplumu Filistin'de yaşanan zulme karşı harekete geçmeye davet ediyoruz. 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nde HAK-İŞ olarak, Filistin topraklarında akan kanın ve katliamların durdurulması, Gazze'de onurları için, Özgür Filistin için, canları pahasına mücadele eden Filistinli kardeşlerimizin insan haklarının sağlanması için tüm dünyayı ve tüm dünya emekçilerini mücadele etmeye ve birlik olmaya davet ediyoruz. Siyonist İsrail Devleti tarafından esir alınan bütün Filistinli işçilerin serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Filistin'de barış ve huzur ortamının sağlanmasını, Mescid-i Aksaya yönelik yapılan, en temel özgürlük olan ibadet özgürlüğünü hedef alan bütün kısıtlamaların ivedilikle kaldırılmasını talep ediyoruz. Filistin halkına, gıda, ilaç, su, gibi temel yaşam gereçlerinin güvenli ve insani koşullar altında ivedilikle ulaştırılmasını talep ediyoruz. HAK-İŞ, mazlum ve mağdur coğrafyalarda huzur ve barışın tesisi için sendikalarımız ve işçilerimiz ile omuz omuza dayanışmasını devam ettirecektir. "Filistin İçin Haydi HAK-İŞ" diyoruz ve tüm teşkilatımıza Kocaeli'den birlik, dayanışma ve yardımlaşma çağrısında bulunuyoruz" dedi.


20:12, 01.05.2024


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500