Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » BAŞARILI İŞ KADINI ATASOY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BAŞARILI İŞ KADINI ATASOY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

 Fotoğraf

ULUSKON, Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, yakın bir zamanda Türkiye ile Libya arasındaki ticaretin gelişeceğine inandığını belirterek, Türkiye’nin Libya konusundaki tavrı Türk ve Libyalı iş dünyasını cesaretlendirdiğini belirti.

Atasoy, ‘Dünya 5’den büyüktür ‘diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Libya’da Türkiye’nin gücünü gösterdiğini ve Libya’nın geleceği konusunda  Türkiye’nin söz sahibi olması Libya ile ticaret yapmak için iş dünyasını cesaretlendirdiğini ifade etti.

Atasoy, ULUSKON ‘un (Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfedarasyonu) 150 ülkede temsilciliğinin  bulunduğunu, 350 derneğinin ve 13 Federasyonun birleşiminde oluşan güçlü bir sivil toplum örgütü olduğunu da sözlerine  ekledi.

ULUSKON, Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy gazetemiz Muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Atasoy, ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  ‘Dünya 5’den büyüktür ‘diyerek Türkiye’nin gücünü gösterdi ve Libya’nın geleceği konusunda  Türkiye’nin söz sahibi olmasını sağladı. Libya ile Türkiye arasındaki ticaret erbabı Türk ve Libyalı  iş dünyasını cesaretlendirdi. 350 dernek ve 13 Federasyonun birleşiminde oluşan ULUSKON (Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfedarasyonu) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti Libya ‘a sahip çıkmakla Osmanlı mirasına sahip çıkmıştır. Eskide bizim bir Eyaletimiz olan Libya ‘ya sahip çıkmak kadar orada söz sahibi olmak kadar doğal bir şey olamazdı zaten. Türkiye her alanda bu ülkeye çok destek çıktı, çıkmaya da devam ediyor. Bu gurur verici bir şey.

Libya’da ne işimiz var diyenleri hiç anlamıyorum. Biz ULUSKON olarak Türkiye Cumhuriyetinin Libya’da ki faaliyetlerini destekliyoruz. Tarihsel bağlarımızın olduğu Libya ile ticari ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla bizde bu güne kadar bir dizi görüşme gerçekleştirdik. Bizim üyelerimiz arasında Libya ile ticaret yapmak isteyen çok firma var. Bunlar tekstil, gıda, inşaat ve lojistik başta olmak üzere diğer firmalardır.

Daha önce Libya’ya gittiğimizde Ticaret odalarıyla anlaşma yaptık, bu anlaşmalar hala yürürlükte. Dolayısıyla orada her sektörde iş yapmak çok kolay. Libya temsilcimizle birlikte Libya Dışişleri Bakanı, Ticaret Bakanıyla sürekli diyalog içindeyiz. Onları Türkiye’ye ULUSKON‘un davetlisi olarak davet ettik uçak seferleri başlar başlamaz gelecekler. Orada gelecek olan iş adamlarından oluşan heyet ile bizim buradaki iş insanlarıyla buluşturacağız. “

İLK ÖDÜLÜM BENİM İÇİN ÇOK ANLAMLIYDI

Atasoy ilk kadın STK'lı başkan olarak aldığı ödül kenisi için çok anlamlı olduğunu ve bunu şu sözlerle açıkladı;


''İlk ödülüm barışa katkı ve onur ödülü, bu Orta Doğuda barışa katkı sağladım için Arap Devletler Ligi tarafından verildi. Benim için çok önemli bir ödül bu Filistin davasına destek için vermiş olduğum konferanslar hem Birleşmiş Milletler tarafından, hemde Arap dünyasında çok ciddi ses getirdi. Ödülü Ankara ‘da ki Arap Ülkelerinin Büyük Elçileri diplomatik bir çanta içerisinde tüm basın önünde bana taktim ettiler. Bu yüzden mazlum Filistin halkının davasını savunmam karşılığından verilen bu ödül benim için çok kıymetlidir. İlk olarak Filistin’e Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın davetlisi olarak gittim. Kudüs’ü ziyaret ettim. Ondan öncede Ankara’da Orta Doğu Barış Zirvesi ve Barış Kenti Kudüs gibi zirvelere başkanlık yapmıştım. Bu toplantıların sonuçlarınıda deklarasyon olarak Birleşmiş Milletlere gönderdik. Tabii ki bu toplantılar Filistin adına önemli bir lobi faaliyeti oldu. İsrail’e bu toplantılarda çok önemli mesajlar verdik. Kudüs yalnızca İsrail’in değil, mazlum Filistin’inde kenti. Türk iş dünyası olarak bundan sonrada Filistin ‘e gitmeye devam edeceğiniz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin davasına olan desteklerinin Filistin halkının gönlünde nasıl taht kurduğuna  şahit olduk. O gerçekten mazlumların ve tüm İslam aleminin lideridir. “ şeklinde konuştu.


23:47, 18.06.2020

Haber Fotoğrafları


Haber Yorumları

DOĞU GÜNEŞİ GAZETESİ ARDAHAN'DA GÜNLÜK YAYIN YAPAN MÜSTAKİL VE SİYASİ BİR GAZETEDİR. İLETİŞİM; SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ MEMET AVŞAR; 05414757500